ÜRÜNLER > ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER > YUMUŞATICILAR

Endüstriyel Su Yumuşatma Üniteleri

Decal ET - Decal VT Endüstriyel Serisi Su Yumuşatma Üniteleri, sudaki sertliğin kısmen yada tamamen giderilmesi maksatlı kullanılır. Bu ürünler, yüksek kapasitede su geçişlerini karşılayarak yüksek miktarda değişim kapasitesi sağlamak için dizayn edilmiştir.

Decal endüstriyel su yumuşatma üniteleri, gıda kullanımına uygun korozyona karşı dayanıklı çelikten yapılmıştır.

Tüm endüstriyel tip su yumuşatma üniteleri teknolojik olarak en üst seviyedeki VT 2000 l timer'ları ile kolaylıkla programlanabilmektedir.

VT 2000 l , 5 ayrı dilde (GB, F, D, E, I) programlanabilmekte olup 4 satırlı LCD dijital ekrana sahiptir.

Sistem, iki data haricinde GEL tarafından programlanmıştır. Bu iki data, istenen giriş ve çıkış sertlik değerleri ve yıkama programının (Zaman, Hacim, Hacim/Zaman) seçimidir. Dijital ekrandan bu değerler kolaylıkla girilir.

Timer ekranında görünen parametrelerden bazıları; saatlik geçen su debisi, toplam geçen su miktarı ve toplam yapılmış rejenerasyon sayısıdır. Ayrıca timer, tuz bittiğinde ve reçinenin ömrü dolduğunda ikaz veren bir alarm sistemi ile donatılmıştır.

Geniş yelpazede sunulan ekipmanlar, hidropnömatik veya kelebek vanalı, düz veya döner dağıtım sistemli olabilir. Standart modeller için ızgaralı tuz tankları kullanılır.

Eğer seçilen sistem evsel maksatlı kullanılacak ise VT modeli seçilerek reçine dezenfeksiyon sistemi dahil edilir ve timer'ın yönetimine bağlı DOSAMATIC PCS dozaj pompası yardımı ile rejenerasyon süresince reçineye klor dozlanır.

Çıkış sertlik değerinin sıfırdan farklı olması isteniyor ise giriş ve çıkış sularının karışımını sağlayan karıştırma valfi kullanılmalıdır.

DECAL endüstriyel serisi su yumuşatma üniteleri iki modelde sunulmaktadır:

  • ET modelinde, rejenerasyon programlanması zamana dayalı olarak yapılır.
  • VT modelinde, rejenerasyon programlanması 3 ayrı şekilde yapılabilir;
    • Zaman
    • Hacim (tekil yada zaman dahili)
    • Hacim/Zaman

Kontrol paneli kendinden dezenfeksiyon sistemine göre kontrol edilebilecek şekilde tasarlanmış olup temini istendiğinde harici bir ekipman veya işlem gerektirmez.