ÜRÜNLER > ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER > KOLON FİLTRELER

Demir giderici endüstriyel kolon filtre

İçme suyunda 0,2 mg!l' den fazla demir ve 0,05 mg!l' den fazla mangan bulunmamalıdır. Teknik kullanımda, demir ve manganın birçok üretim prosesinde olumsuz sonuçlara sebep olduğundan bu değerlerin daha da düşük olması istenir.

Suyun içilebilirliğini sınırlaması yanında, sudaki fazla demir ve mangan, hat içerisinde tıkanmalara, korozyon ve bakteri oluşumuna sebep olur (demir bakterileri).

Dolayısıyla, su sisteminin zarara uğramasını önlemek ve proses sularında istenmeyen etkilerin oluşumunu engellemek için fazla demir ve mangan giderilmelidir.

Deferr filtreden önce, demir ve mangan okside edilmelidir.

Bu oksidasyon, Dosamatic PPI dozaj pompası yardımıyla hipoklorit veya diğer bir oksidasyon kimyasalı ile yapılır.

Deferr filtresi dolgu malzemesinin katalitik etkisi, suda çözünmüş demirin çökebilecek flok hale dönüştürülmesini hızlandırarak demirin filtrede kalmasını sağlayıp, kısa sürede yüksek miktarda su arıtabiiir. Deferr filtre, demir ve manganın aynı anda bulunduğu ortamlarda çalışabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Giderilmesi gereken değer eğer tablodaki değerlerden yüksek ise seri veya paralel halde kullanılan bir dizi filtre ile yine istenen giderime ulaşılabilir.

Deferr filtre aynı zamanda kum, kil gibi maddelerin giderimini de sağlar, böyle bir koşulda ana distribütör ile temasa geçilmesi önerilir.

Deferr endüstriyel demir giderme filtreleri, gıda kullanımına uygun korozyona karşı dayanıklı çelikten yapılmıştır.

Suyun toplanma sistemi, ara plaka üzerindeki difüzörlerle sağlanır. DEFERR 1200'e kadar ki modellerde suyun akışı hidropnömatik vanalar, daha büyük modellerde kelebek vanalar ile sağlanır.

 


DEFERR 1500 kelebek vana sistemler