ÜRÜNLER > DOMESTİK ÇÖZÜMLER

Endüstriyel ve Domestik su sistemlerinde kullanılan ham suda, kum, pas, çamur gibi asılı halde katı partiküller bulunur. Birkaç mikrondan birkaç milimetreye kadar değişen farklı boyutlarda olan bu partiküller elektrikli ev aletleri, musluklar ve diğer su sistemlerine aşındırmak suretiyle zarar verirler.

Bundan dolayı koruma amacıyla ekipmandan veya sistemden önce uygun filtre koyarak problemi çözmek ve önlem almak gerekir.


2 parçadan oluşan standart filtreler


3 parçadan oluşan standart filtrelerSiklon tip


Kendinden otomatik yıkamalı filtreler


GEL Filtrelerinin DEPURA serisi yapıldığı malzemenin özelliklerine göre değişim göstermektedirler. Depura Filtreler 2 parça (Kafa + Gövde) ve 3 parça (Kafa + Gövde + Oring) halinde pirinç veya plastik malzemeden yapılmaktadır. Filtre kartuşları malzeme ve süzme hassasiyetine göre gruplandırılabilir.

  • İçme ve Kullanma suyu için; 60 - 90 Micron, Yıkanabilir Polypropilen kartuş
  • İçme ve Kullanma suyu için; 90 - 95 Micron, Yıkanabilir Paslanmaz çelik kartuş
  • İçme ve Kullanma suyu için; 90 Micron, Yıkanabilir Düz Paslanmaz çelik kartuş
  • İçme ve Kullanma suyu için; 5 - 20 Micron, Pamuk iplik, Dolunca atılacak.
  • Koku, kötü tad, renk, klor gidermek amacıyla kullanılan granül halde aktif karbonlu kartuş
  • Korozyon ve kireçtaşını önlemek amacıyla kullanılan polifosfat kristalli kartuş
  • Klor giderme kartuşu

Bütün GEL Filtreleri kolayca açılacak biçimde yapılmış ve içinde basınç gidermek için hava valfi bulunmaktadır. 3 parçalı filtreler için özel açma anahtarı bulunmaktadır.

Çoğu zaman, filtre kartuşlarının zamanında temizlenmemesi yada periodik değişiminin aksatılması sebebi ile filtreler tam verimli olarak çalıştırılamamaktadır. Bu problemi engellemek için GEL kendinden yıkamalı filtreleri dizayn etmiştir. Çalışma prensibi; filtre siklon tipli filtrelerdeki akış sisteminin kullanımına ek olarak fırça sistemi ile dış yüzeydeki kalıntıları temizler. Bu kalıntılar daha sonra filtre altında yerleştirilmiş valf vasıtasıyla uzaklaştırılır.