ÜRÜNLER > DOMESTİK ÇÖZÜMLER

Yeraltındaki katmanlarda mevcut olup suda çözünen mineraller, özellikle kalsiyum ve magnezyum tuzları, suda sertliğe neden olurlar. Suyun sertliği ise kireçtaşı oluşumuna neden olur ve su sistemlerine, boylerlere, elektrikli ev aletlerinin vana ve musluklarına zarar verir.

Su sertlik değeri 15°f (150 p.p.m.)* üzerinde olduğu durumlarda su yumuşatma cihazı kullanılması gerekmektedir.

Suda çözünmüş olan kalsiyum ve magnezyum tuzlarının fazlası özel sentetik reçineler vasıtasıyla giderilmektedir. Bir yumuşatma cihazı kireçtaşı probleminin giderilmesinde kesin çözümdür.

Su yumuşatma cihazı iki konteynerden oluşur. Birincisi reçine kolonu, ikincisi sürekli yapılacak rejenerasyonlar için gerekli tuz kabıdır.

Cihazın verimini korumak için gerekli rejenerasyon periyotlarını kontrol eden bir timer hidropnömatik valfe kumanda etmektedir.

* 1°f = 10 p.p.m. – mg/l = 0,56° d = 0,70° GB


Yumuşatma cihazları, kullanımı oldukça kolay ve yenilenmiş olan, 3 farklı şekilde programlanabilen timer ile donatılmıştır.

  • Timer ET 500 i ET 500 AD
  • Timer VT 1000 i VT 1000 AD
  • Timer VT 2000 i VT 2000 AD

TIMER ET 500, sadece zamana göre programlanabilir. Zaman ve hacme göre çalışan

VT 1000 ve VT 2000 timerları zamana göre rejenerasyon yapar ya da arıtılmış suyun hacmi reçinenin kapasitesini doldurmuşsa daha önce rejenerasyona geçebilmektedir.

Bütün GEL ürünleri, en güvenli koşullarda çalışan, en iyi performansa sahip birinci kalite malzemeyle tasarlanmış ve üretilmiştir.

VT 2000 timerının BPA'lı modeli gerekli çıkış sertlik derecesini, özelotomatik by-pass ile sabit tutmaktadır.

VT 2000 serisinin AD'li modeli reçine dezenfeksiyonunu yapan ve tuz tükendiğinde alarm veren sistem ile donatılmıştır.

By-pass valfi ve self-dezenfeksiyon sistemi "AD" bazı ülkelerde domestik uygulamalarda zorunlu hale getirilmiştir.